Vergi Hukuku

Vergi her devletin vatandaşından ve çalışanından verdiği hizmet karşılığı aldığı bir ödemedir. Herkes vergi ödeme yükümlülüğüne tabidir, ama ne yazık ki bazı durumlarda usulsüzlükler olmaktadır. Bu usulsüzlüklerin sonucunda bazı mağduriyetler yaşanmaktadır. Muhammet Gökhan Kılıç önderliğindeki hukuk büromuz vergi hukuku olduğu gibi daha birçok hukuk dalında hizmet veren bir bürodur. Vergi hukuku konusunda tam bir bütünlük sağlayarak çalışmaktadır.

Vergi Hukuku Nedir?

Vergi hukuku bireylerin vergi yükümlülüklerini inceleyen bir hukuk dalıdır. Aynı zamanda devlet ve vatandaş arasında ki ilişkiyi de inceler ve kanunla belirler. Vergi borcu olan şahıslar hakkında devletin ne gibi hakları olduğunu ve borcu olan kişinin bu süreçte neler yapabileceğini ele alır.

Neden Vergi Avukatı Gereklidir?

Ülkemizde avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak yasal süreç çok karışık ve takibi zor olduğu için her davada bir avukata ihtiyaç doğar. Vergi hukukunun çok karışık olması ve yasal sürecin diğer vergi uygulayıcıları tarafından farklı ele alınması vergi mükellefi olan kişilerin daha ağır cezalar almasına neden olmaktadır. Hukuk büromuzda uzman avukatımız ile mali müşavir ortaklaşa olarak çalışır ve dava sürecini beraber yönetirler.

Mahkeme olayın muhasebe yönü ile birlikte kanun ve anayasaya uygunluğu çerçevesinde değerlendirme yapar ve ona göre karar verir. Muhammet Gökhan Kılıç önderliğindeki hukuk büromuzda çalışan uzman avukatlarımız ve uzman personelimiz fikir birliği yaparak yasal süreci yönetirler. Vergi hukuku hem mali süreç hem yasal süreç içerdiğinden dolayı bu önemli bir ayrıntıdır.

Vergi Avukatı Ücreti Nedir?

Ülkemizde vergi davalarında yapılan en büyük yanlış uzman bir avukattan yardım almak yerine diğer vergi personelleri ile süreci yönetmeye çalışmaktır. Vergi hukuku geniş ve ayrıntı isteyen bir hukuk dalı olduğu için uzman avukat yardımı şarttır. Vergi davasının boyutu ve davanın türü avukat ücretini etkileyen faktörlerdir.

Muhammet Gökhan Kılıç önderliğindeki hukuk büromuzda vergi ile ilgili davalara bakılmakta ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ücret için hukuk büromuzu arayabilir ve randevu talep edebilirsiniz. Özellikle vergi davalarında anayasaya ve hukuka uygunluğu kontrol etmek için avukat mutlaka sürece dahil edilmelidir. Alanında uzmanlaşmış ve vergi hukuku alanında tecrübe sahibi avukatlarımız ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.